KONST / Litografier / Färglitografi 9658456
*
nr 965 8456
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Färglitografi, Uno Vallman (1913-2004), Vinterlandskap, 147/290, motivet: 40 x 47
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juni 2015
kl 19:56:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/5 18:22:15
1
150 kr
31/5 10:29:32
2
150 kr
31/5 10:29:32
1
150 kr (Budbetjänt)
31/5 10:30:42
2
200 kr
1/6 19:42:53
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik landskap landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman vinterlandskap vintermotiv
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:51
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:28
*
Uno Vallman
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
nr 965 8456
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Färglitografi, Uno Vallman (1913-2004), Vinterlandskap, 147/290, motivet: 40 x 47
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 juni 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/5 18:22:15 | 1 | 150 kr |
31/5 10:29:32 | 2 | 150 kr |
31/5 10:29:32 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
31/5 10:30:42 | 2 | 200 kr |
1/6 19:42:53 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik landskap landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman vinterlandskap vintermotiv
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:51 -
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:28